wtorek, 14 października 2014

Rysiek i Królik. W szortach
Scenariusz
: Łukasz Piotrkowicz
Rysunki: Krzysztof Budziejewski
Kolor: Katarzyna Urbaniak
Ilość stron: 40
Wydawnictwo: Egmont

urbaniak ilustracje budziejewski rysiek i królik


Rysiek jest chłopcem energicznym, pełnym optymizmu, uwielbia grę w kosza i ma szczególny talent do wpadania w kłopoty.
Królik jest dla odmiany spokojny, a chwilami nawet zmienia się w gburowatego pesymistę. Pasjonuje się poezją, choć potrafi również godzinami przesiadywać przed komputerem. Album W szortach zawiera pięć krótkich opowieści o Ryśku i Króliku, w których chłopcy zmierzą się z okropnymi porywaczami poezji, spróbują swoich sił jako grafficiarze, zostaną wessani przez Internet, zagrają turniej z pająkiem, a do tego wszystkiego poznają smak pierwszej miłości!

Jak powstał komiks... 
Historia z „Ryśkiem i Królikiem” zaczęła się od tego, że Łukasz Piotrkowicz (scenarzysta) wraz z Krzysztofem Budziejewskim (rysownik) założyli sobie,
że będą brali udział (w miarę możliwości), w każdym konkursie komiksowym jaki się pojawi w 2014 roku, by spróbować swoich sił w różnych stylach
i tematykach. Na horyzoncie pojawił się konkurs im. Janusza Christy, więc nie było wyjścia musieliśmy się zgłosić!
To był nasz pierwszy komiks dla dzieci, dodatkowo przez nasze inne prace konkursowe nie mieliśmy zbyt wiele czasu na działanie.
Poprosiliśmy o pomoc Katarzynę Urbaniak (kolorystkę), inaczej byśmy się nie wyrobili, a i kolory by pozostawiały sporo do życzenia.
Co do samego komiksu, pomysł postaci został zaczerpnięty z niewykorzystanego scenariusza komiksu dla dorosłych, wystarczyło tylko odmłodzić głównych bohaterów i wyobrazić sobie, jakie przygody mogły ich spotkać w szkolnych ławkach. Krzysiek zinterpretował wygląd Ryśka i Królika, oraz stworzył masę postaci pobocznych, natomiast Kasia dopasowała odpowiednie kolory. Postanowiliśmy, że album będzie się składał z kliku krótkich historyjek, stąd też wziął się tytuł „W szortach”. Prace nad albumem zaczynały się topornie, pierwszy ze scenariuszy musiał wylądować w koszu, dopiero później Łukasz jakoś się pozbierał i w końcu napisał coś sensownego. Krzysiek musiał szybko się sprężać z rysunkami, najgorzej miała Kasia, czekająca na gotowe plansze do pokolorowania. Nie można też zapomnieć o nieocenionej pomocy ze strony Egmontu, korekta i otrzymane wskazówki pomogły poprawić znacznie jakość komiksu.
                                               
Doświadczenie, które zdobyliśmy przy pracy nad „Ryśkiem i Królikiem”, było dla nas bezcenne i jesteśmy ogromnie szczęśliwi,
że otrzymaliśmy szanse na wydanie własnego albumu, lepszego debiutu nie mogliśmy sobie wyobrazić!


                             premiera albumów ATLAS ARENA Łódź 2014                            
premiera albumów / spotkanie autorów
fot. Daniel Hilbrecht     autografy ATLAS ARENA Łódź 2014
podpisywanie albumu
fot. Daniel Hilbrecht

Doświadczenie, które zdobyliśmy przy pracy nad „Ryśkiem i Królikiem”, było dla nas bezcenne i jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że otrzymaliśmy szanse na wydanie własnego albumu, lepszego debiutu nie mogliśmy sobie wyobrazić!
*Komiks można zakupić między innymi tutaj:
-----> GILDIA
-----> KOMIKSLANDIA
-----> ATOM COMICS


Brak komentarzy: